Zakładki:
1 BLOGROLL (foto)
2 BLOGROLL (*)
3 FOTO
4 TECHNICAL & PRACTICAL
5 OTHER

PANSZUBA Fotografia
Wszystkie fotografie, jeśli nie zaznaczono inaczej, stanowią własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.
All photographs are author's property unless stated otherwise. Copying and dissemination of photographs is prohibited without author's written permission.


Kol mi:

Subscribe to Footszak's RSS

CoolPhotoblogs.comMy profileniedziela, 25 maja 2008

Model + zdjęcie + rzutnik = ergonomia teoretyczna w praktyce :]

Szkole w Kolding już mówię pa-pa, a życie toczy się dalej. I to zupełnie dosłownie.

Tagi: Dania Kolding
12:28, footszak , TRAVEL
Link Komentarze (7) »
wtorek, 20 maja 2008
czwartek, 15 maja 2008

Dla takiego niezamożnego studenta z polski jak ja, duński pociąg to (jeśli już zajdzie potrzeba) po prostu bolesna dla portfela konieczność. Autobusy rejsowe między miastami praktycznie nie kursują, więc co pozostaje?

Taaak. Co prawda w Danii autostopowicze należą do rzadkości, choć kierowcom ta forma podróżowania nie jest całkiem obca i zatrzymują się od czasu do czasu. Jednak i tutaj, w najszczęśliwszym wg. Forbes'a kraju na ziemi, chwilami również nie ma różowo.

A szczególnie kiedy stopa zaczynasz łapać w ostatni dzień długiego duńskiego weekendu o godzinie 14 a masz do przejechania w poprzek prawie cały kraj (na szczęście stosunkowo wąski). A sam los ani myśli Ci sprzyjać i nasyła samych niedorąbanych kierowców, którzy zatrzymują się na stacjach benzynowych, które wg. nich są na autostradzie, a tak na prawdę są conajmniej 100 m w bok na drogach dojazdowych.

Słowem, samotnemu turyście wiatr w oczy.. no chyba, że czasem znajdzie jakiś porzucony w poboczu rower a potem wprosi się sam jakiejś rodzinie do dużego Volvo z przyczepą ;)
Ale i tak kiedy zostaje Ci do domu jeszcze 90 kilometrów a jest godzina 19-ta przychodzi w końcu taka chwila, że przestajesz żałować tych 60 zł na ten jakże zbyteczny komfort jakim jest DSB.

A oto dla zabawy prosta kalkulacja w rodzimej walucie:
- Dania: 0,60 zł/km, 2 klasa (brak zniżek studenckich)
- Polska: przy odrobinie szczęścia z TLK zejdziesz Studencie nawet do 0,08 zł/km.

I niech mi teraz ktoś powie, że pociągiem taniej niż samochodem. Na gazie zakupionym za 60 zł, przejadę tą trasę dokładnie 3,33 raza. Tam z i powrotem. I tam.

poniedziałek, 12 maja 2008

cz. 1 / cz. 2 / cz. 3

Wiosenne pozdrowienia z Trapholt :) I chciałbym zaznaczyć, że to nie obraz jest na pierwszym planie :)

Edit:

Zapraszam na stronę netmuzyka.com gdzie ujrzycie to zdjęcie na okładce ostatniej, ósmej już Niesencji, do odsłuchania której gorąco zachęcam!